Bay Paslanmaz > Ürünlerimiz > Genel > Krom Ayna Sac Levha Paslanmaz Çelik

Krom Ayna Sac Levha Paslanmaz Çelik

  • Posted by: admin

Krom metalik bir elementtir ve gümüşi beyaz renktedir. Kolay kırılan ve sert bir maden olan krom havaya ve korozyona karşı oldukça fazla dayanıklıdır. Nemli havada bozulma olmaz yani paslanmaz. Bu özelliğinden dolayı paslanma olasılığı bulunan tüm madenler ince bir krom tabakası ile kaplanır. Kromun en yaygın kullanım alanı demiri sertleştirme işlemidir. Krom genel olarak çeliğin sertleştirilmesinde, paslanmaz çelik üretiminde ve diğer metallerin dayanıklılığını arttırmak için alaşımlarda kullanılır. Krom paslanmaz ürünleri otomobil parçalarında ve kesici aletlerde korozyon önleme amacı ile kaplamada kullanılır. Yüksek erime sıcaklığı olduğu için tuğla ve kalıp imal edilmesinde de yaygın olarak kullanılır. Krom konsantresi metal ve çelik endüstrisinin temel maddelerinden birisidir. Krom ayna paslanmaz ürünlerinin özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için Bay Paslanmaz internet sitesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Krom Ayna Sac Levha Paslanmaz Ürün Özellikleri

Krom; parlak, pürüzsüz yüzeyli, sert, kırılgan, yüksek korozyon direnci olan ve yüksek erime noktasına sahip bir metaldir. Krom özellikle paslanmaya karşı çok fazla dayanıklı olduğu ve uzun ömürlü olduğu için birçok sanayi kolunda sıkça tercih edilir. Krom sac paslanmaz ürünleri genel olarak her türlü koruyucu kaplama işlevi görmektedir. Bu yüzden onlarca farklı sektörde ve alanda kullanılır. Krom levha paslanmaz ürünleri, sıcak gazlara karşı yüksek dayanıklılığı olduğu için özellikle yüksek sıcaklıkta bulunan yakıt hücrelerinin bileşeni olarak kullanılır. Bunun yanı sıra yanma teçhizatında krom metali, aşınmaya karşı yüksek direnç gösterdiği için kaplama olarak özel bileşenlerin daha uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Çok sert bir dokuya sahip olan krom ayna sac levha paslanmaz ürünleri, daha iyi bir ısı dağılımı sağlamasının yanı sıra yüksek çekme dayanıklılığı sağlar.

Krom metali bunların dışında çeşitli mücevher ve aletlerin üstündeki öğeleri çalıştırmak için parlak dekoratif kaplama olarak değerlendirilir. Araba camı üretimi, mimari cam dekorasyonu alanı, grafik görüntüleme alanı sektörü, elektronik sektörü, dekorasyon sektörü, kalıp sektörü, optik kaplama malzemeleri imalatı ve yarı iletken alan tasarımı gibi sektörlerde kullanılır.