Bay Paslanmaz > Ürünlerimiz > Genel > Süper Ayna Sac Levha Paslanmaz Çelik

Süper Ayna Sac Levha Paslanmaz Çelik

  • Posted by: admin
Süper Ayna Sac Levha Paslanmaz

Süper paslanmaz ürünleri şıklığı ve çekiciliği ile iç dekorasyonun vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. Paslanmaz çelik; yüksek alaşımlı çeliğin ağırlıklı olarak yüksek korozyon dayanımını ifade eder. Paslanmaz çeliğin temel özelliği her materyalde yüzde 10,5 oranında krom bulunmasıdır. Bu özellik çeliğin aşındırıcı atmosfer ya da aşındırıcı kimyasal ortamlara karşı direnç göstermesine yardımcı olur. Paslanmaz çelik beş farklı kategoriye ayrılır. 60 farklı türü bulunan paslanmaz çelik, karbon çeliği ve alaşımlı çelikten daha pahalıdır fakat yüzlerce farklı kullanım alanıyla oldukça yaygındır. Süper ayna paslanmaz ürünleri ultra parlak ve ultra pürüzsüz yüzeyleri ile oldukça şık, estetik ve dekoratif bir görünüm sergiler. Kullanıldığı mekanlara modern ve lüks bir görüntü kazandıran süper ayna sac levha paslanmaz ürünleri ve fiyatları hakkında daha geniş bilgi alabilmek için Bay Paslanmaz internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Süper Ayna Sac Levha Paslanmaz Ürün Özellikleri

Paslanmaz çelik, 1913 yılında Harry Brearly tarafından keşfedilen bir materyaldir. Bir deney esnasında, çeliğin içindeki krom oranının yüzde 12 ve üstüne çıkarıldığı anda çeliğin korozyona olan dayanımının arttığını gözlemlemiş ve böylece paslanmaz çeliği keşfetmiştir. İlk zamanlarda martensitic ve austenitic paslanmaz çelik türlerinin en kullanışlı türler olduğu tespit edilmiştir.

Süper sac paslanmaz ürünleri, paslanmaz çelik sac, paslanmaz çelik levhalar farklı birçok işlemden geçirilerek oluşturulmuştur. Soğuk haddelenmiş, sıcak haddelenmiş paslanmaz çelik sac, dekoratif  süper levha paslanmaz gibi farklı türleri bulunmaktadır. Soğuk haddeleme işleminden sonra parlak ısıyla işlemden geçirilen ve 8K olan ürünler süper ayna sac levha paslanmaz ürünleridir.

Süper ayna sac levha paslanmaz ürünleri; inşaat sektöründe, gemi inşaat sanayisinde, petrol ve kimya endüstrisinde, savaş ve elektrik sektörlerinde, gıda işleme ve tıbbi sanayi sektörlerinde, kazan ısı değiştirici üretiminde, makine ve donanımı alanlarında yaygın bir şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra asansör kabin üretimi, asansör kapı ve buton üretimi, kolon kaplama, duvar ve tavan kaplamaları, aydınlatma sektörü, mobilya sektörü, banyo derz arası uygulamaları, beyaz eşya, mutfak ve banyo aksesuarı üretimi, dış cephe kaplama uygulamaları, endüstriyel mutfak, gıda reyonları ve pastane teşhir dolapları, reklam sektörü, table sektörü, açık hava reklamları, yön ve işaret levhaları, paslanmaz kutu harf gibi alanlarda kullanılır.